• Ice Cream

    Here is the "Scoop" on buying ice cream!
    Ice Cream is $1.00
    Ice cream sales starting Wednesday, August 13th

    Students may purchase ice cream for $1 to enjoy at lunchtime.  They will give the money to their teacher in the morning and make their selection.  Ice cream will not be sold during lunch.

    If you would like to celebrate your child’s birthday, we ask that you do so by purchasing the school ice cream. This will keep our school environment safe for our students who have food allergies. The cost for ice cream is $1 per student. You can send in money (check payable to Level Creek ES or exact cash) to your child’s teacher the day you would like to celebrate.  You may also purchase for your child's entire class at the cost of $1 per student (i.e. 27 students = $27).